Ana Sayfa / Dua / Sınav Kazanma Başarı Duası

Sınav Kazanma Başarı Duası

, ibadetin özüdür. İnsanın, bedenen yeme ve içmeye muhtaç olduğu gibi ruhen de etmeye, yalvarıp yakarmaya ihtiyacı vardır. İnsan aciz bir varlıktır.
İstediği her şeyi elde edemez; her ihtiyacını kendisi karşılayamaz; başına gelecek her bela ve musibete de karşı koyamaz. Kendi durumunu düşünen her insan Yüce Yaratana mutlaka ihtiyaç duyar, O’na ve niyazda bulunur. Bu ihtiyaç insanda fıtrîdir. Bu ihtiyaç, her vesile ile değişik şekillerde kendini gösterir.

Dua; inanma, dayanma ve isteme ihtiyacı içerisinde bulunan insanı; rahmeti sınırsız, mutlak kudret sahibi olan Allah’a bağlayan, manevi bir bağdır.

Sizler Çalışmalarınızın zihninizde kalması, Çalıştığınız konularınızı unutmamanızın, Rabbimin hayırlar doğrultusunda yar ve yardımcınız olması hususunda aşağıda belirttiğimiz dualarımızı okumaya devam ve özen gösteriniz.. 

Selam ve Dua ile..

Sınavda başarı duası, sınavlara girecek olan kişiler başarılı olmak için Allah’tan yardım isteyebilir. Sınav zamanının yaklaşması ile birlikte hem aileler, hem de çocuklar başarıların yüksek olmasını, eğitimlerin iyi olmasını isterler. Sınav öncesi ne kadar fazla çalışılsa bile, bazı durumlarda heyecanın etkisiyle başarılı olmak zorlaşır. Bu durumda Allah’tan yardım istemek için, mutlaka gönülden dua edilmelidir.

Teşebbüs edilen her işte başarı sağlamak, görevi başarıyla tamamlamak için çalışmak ve işin gereklerine uymak gerekir. Bunun için Allah’tan samimi bir şekilde istemek ve dua etmek gerekir. İsteyin ve umut edin ki, Rabbiniz size yardımcı olsun. Dualarınızı kabul eylesin.

Sınavda başarı dualarına örnekler

Alt bölümde Youtube Kanalımızda yayınladığımız Video dinleyebilir veyahut kendiniz de okuyabilirsiniz

 • “Bismillahirrahmanirrahim. Ya Hayyu, Ya Kayyum, Birahmetike estegisu”Meali “Allah’ım!  Hayyu ve Kayyum isminle ve rahmetinle senin yardımını istiyorum.” Bu duayı sınava girecek kişiler okumalı ve Allah’tan yardımcı olmasını dilemelidir.
 • Sınav zamanına kadar her gün 184 defa “Ya Mukaddim” esması okunmalıdır.
 • Sınava kadar her gün 37 defa “Ya Evvel” esması okunmalıdır.
 • Sınav zamanına kadar her gün 305 defa “Ya Kadir” esması okunmalıdır.
 • Allahümme rabbizitni ilmen ve fehmen ve imanen.” Meali “Allah’ım! Sen zihnimi aç, algılamamı aç, ilmimi yükselt, imanımı genişlet.” Bu dua sınava girmeden önce okunursa, Allah’ın izniyle başarılı olunur.
 • “Rabbi adhılni müdhale sıdkın ve ahricni muhrace sıdkın ve’c’al li min ledünke sultanen nasira.” (İsra 80) Meali “Ya Rabbi! Beni doğru bir girişle girdir ve yine doğru çıkışla çıkar. Katından bana yardımcı olan kuvvet ihsan et!” Bu dua sınav başlamadan önce okunmalıdır.
 • “Rabbi’ şrah li Sadri ve yessir li emri, va’ hlül ukteden min lisani, yefkahü kavli.” (Taha 25/26) Meali “Ya Rabbi! Göğsümü ve gönlümü genişlet, yapacağım işimi kolaylaştır, dilimin bağının çözülmesine yardımcı ol, sözümü anlaşılır kıl.” Bu dua sınav yerine oturulduğu zaman okunmalıdır.
 • “Ya Hayyu, Ya Kayyum, Bi Rahmetike” Meali “Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım, Ben senin Rahmetine sığınıyorum.”  Bu dua sınav başladığı zaman okunmalıdır.
 • “Keyfe feddalna ba’ zahüm ala baz.” Meali “Biz nasıl bazılarını diğerlerine üstün kıldık.” Sınava girmeden önceki gece İsra suresinin 21. ayetini 2970 defa okumak, sınavda başarılı olmayı sağlayacaktır.
 • “Ya Mukaddim” esmasını bir bardak suya 184 defa okuyarak, her gün içmeye devam ederseniz sınavda başarılı olacaksınız.

sınav kazanma, sınavı kazanma duası, okuduklarını unutmama duası, başarı duası, imtihan duası, sözlü duası, yazılı duası, test duası, üniversite duası, lise duası, ortaokul duası, ilkokul duası, imtihanı geçme duası, sınavdan başarı kazanma duası, sınav duası, kpss, lys, teog, lgs, sınavları, sınavı, ehliyet sınavı, güvenlik sınavı, memurluk sınavı, diploma sınavı, sınavların tamamı, sınavlarda heyecanlanmamak için dua, heyecanı yatıştırma duası, duaların gücü, esmaül hüsna, Allahın isimleri, zikirler, zikir, dua, dua amacı, dua gayesi, havas dua,

Arama Motorlarında Arananlar:

 • sınavı kesin kazandıran dua (63)
 • sınav kazanmak için yapılan dua (16)
 • sınavı kazanmak için en etkili dua (16)
 • sınav kazanma duası (12)

ilginizi çekebilir

Nebe Suresinin Türkçe Tefsiri havasdua

Nebe suresi halk arasında amme cüzzü olarak ta bilinen suredir. Uyumayan bebekler, çocuklar için okunmasının fazileti yüksektir. Dinleyebilir Okuyabilirsiniz