Ana Sayfa / Falcılık / Renk Falı Nedir
Renk Falı Nedir

Renk Falı Nedir?

Şayet renkler olmasaydı, insan körden farksız olurdu. Çünkü insanın gördüklerini algılayabilmesinin ana faktörü renklerdir. Bu yüzden renklerin olmadığı bir hayat, hayal dahi edilemez. Renklerden yoksun kalmış körlerin ne kadar karanlık bir dünyada ve yarım bir hayat sürdüklerini tam anlamıyla bilemesek de zihnimizde canlandırabilmekteyiz. Renklerin bu önemi dışında psikolojik açıdan da insanlar ve bazı canlılar üzerinde etkin oldukları bilinmekte.

 

Örneğin sürekli siyah giyinen insanların karamsar olduklarına, cırtlak diye tabir edilen uçuk kaçık renkleri kullanan kişilerin çılgın yapıda olduklarına inanılır. Kırmızı rengi gören bir boğanın agresifleşip saldırıya geçtiği herkes tarafından bilinir. Renklerle ilgili bazı kanılar vardır. Kırmızı, dinamizmi, canlılığı, azmi ve kararlılığı gösterir.

 

Turuncu, üreme organlarını, içgüdüsel enerjileri yansıtır. Sarı, karın bölgesini, zekayı, inceliği, pratikliği, toplumsal yaşamı ve birlikte çalışmayı yansıtır. Yeşil, kalp organını, aurada ahengi, uyum ve anlayışı yansıtır. Mavi, boğaz bölgesini, gökyüzünü, geniş ufukları ve sınırsızlığı yansıtır. Çivit alnı, üçüncü gözü yansıtır. Menekşe rengi, baş bölgesinin üst kısmını, ruhsal esnekliği ve sonsuzluğu yansıtır.
Renk falı, eski kültürlerden kaldığı düşünülen ve fazlaca kişi tarafından bilinmeyen bir renk falıdır. Bu falda dünyada varolan herşeyin kendine özgü bir dili olduğuna ve renklerin varolan şeyleri ifade ettiği ana fikriyle hareket edilir. Bu falda her renk, ayrı bir organı ve duyguyu ifade eder. Renklerin durumundan yola çıkılarak kişiye özel bakılan falda temel konularla ilgili analiz yapılmaktadır. Kişinin genel durumu değerlendirilir.

 

Doğadaki hangi renklerin kişiye yarar veya zarar sağlayacağı tespit edilir. Renk falı, yaygın olarak bakılan bir fal türü değildir. Bu yüzden sadece bu konuya eğilmiş medyumlar veya uzmanlar tarafından bakılabilmektedir.

 

Ailevi – iş ve Ruhsal Sıkıntılarınızda 

7/24 Bana Ulaşabilirsiniz.. 

iletişim Bilgilerim için Tıklayınız..

renk falı nedir nasıl bakılırrenk falı, renk falı nasıl bakılır, renk falı doğrumu, renk falında renkler nedir, renk falına kim bakar, renk falına bakan medyum kim, istanbul da en iyi medyum, antalya da en iyi medyum, ilinde en iyi medyum, ilçesinde en iyi medyum, renk falı testi, renk falı nasıl bakılır, renk falı baktır, renk falı bak, renk falı hakkında, renk falı bakımı, muska, büyüyü iptal etme, büyü bozma, büyü bozulması, turuncu, kırmızı, pembe, yeşil, mavi, mor, eflatun, fal renkleri, hangi renk neyi simgeler, kırmızı renk anlamı nedir, renk anlamı nedir,


ilginizi çekebilir

Celcelütiye Duası Sırları Faydaları Okunuşu

CELCELUTİYE DUASI Havasdua.com olarak, Celcelutiye Duası ‘nı okunuşunu, sayfamızın alt bölümüne ekledik, Arapça bilmeyen kardeşlerimiz …

Cin ve Şeytandan Korunma

Günümüz de cin musallatı büyü sihr tılsım yolu ile görülse de bazen istemeden de olsa …


Whatsapp Çevrimiçi