Ana Sayfa / Parapsikoloji / Parapsikoloki Sözlüğü T Harfi

Parapsikoloki Sözlüğü T Harfi

Table-Tilting/Turning (Masa Eğilmesi/ Dönmesi): Bir grup insanın ellerini masanın üzerine yerleştirerek yaptıkları bir seansta, masanın gizemli ve
açıklanamayacak bir şekilde hareket etmesi. Genellikle bu hareketler ruhun iletişim kurma çabası olarak yorumlanır.

Target (Hedef): Deneğin algılamaya çalıştığı nesne veya olaya verilen ad. (Duyu dışı algılama veya Psi testlerinde)

Tarot (Tarot): Falcılıkta kullanılan, genellikle bir destesinde 78 karttan oluşan özel fal kartları.

Telekinesis (Telekinezi): Nesnelerin paranormal hareketleri.

Telepathy (Telepati): Başka bir kişinin deneyimlerini veya düşüncelerini algılamak. Pratikte duru görü ile telepatiyi ayırt etmek zordur.

Teleportation (Teleportasyon): Nesneleri paranormal yollarla uzaktaki başka bir yere aktarılması.

Temporal Lobe Activity (Geçici Lob Activitesi): Beyin loblarında meydana gelen geçici elektrik aktivitesi. Çoğu zaman garip algılarla, zaman kayıplarıyla ve halusinasyon ile bağlantılıdır.

Theosophy (Teosofi): Madam Blayatsky tarafından 1875’te bulunan, bireyle Tanrı veya melekler arasında doğrudan bağlantı kurmayı amaçlayan din ve felsefe sistemi.

Therianthropy (Therianthropy): İnsandan formundan hayvan formuna, sonra tekrar hayvan formundan insan formuna şekil değiştirebilme kabiliyeti.
Bkz. Likantrop, şekil değiştirme.

Theurgy (Teurji): Tanrılarla ile bağlantıya geçip iletişim kurmayı amaçlayan büyü uygulamaları.

Thoughtography (Düşünce Fotoğrafı): Zihinsel bir görüntüye konsantre olarak, fotografik film üzerinde görüntü yaratan paranormal yetenek.

Thought Transference (Düşünce Transferi): Bkz.Telepati

Trance (Trans): Transa girmek. Bilincin başka bir hali. Şuurun çevreye ve dış etkenlere tepkisinin azalarak, dış algılamasının azalması.

Trance Medium (Trans Medyumu): Trans durumuna geçerek medyumsal fenomenler üreten kişi.

Transcendental Meditation (Transandantal Meditasyon): Seslerin (Mantra) tekrarlanmasını kapsayan, Maharishi Mahesh Yogi tarafından bulunan meditasyon tekniği.
parapsikoloji testi, telekinezi, parapsikoloji, parapsikoloji eğitimi, astral seyahat, parapsikoloji nasıl yapılır, telepati, duru görü, önceden bilme, kehanet, zihin madde, telekinezi, psikometri, radyestezi, psikotograf, ön teşhis, para medicine, zihinle vücut kontrol, psişik güçler, metafizik, astral nasıl yapılır, medyum, hoca, antalya, izmir, ankara, yozgat, istanbul, amasya, muğla, izmit, sakarya, eskişehir, üniversitede,


ilginizi çekebilir

Celcelütiye Duası Sırları Faydaları Okunuşu

CELCELUTİYE DUASI Havasdua.com olarak, Celcelutiye Duası ‘nı okunuşunu, sayfamızın alt bölümüne ekledik, Arapça bilmeyen kardeşlerimiz …

Cin ve Şeytandan Korunma

Günümüz de cin musallatı büyü sihr tılsım yolu ile görülse de bazen istemeden de olsa …


Whatsapp Çevrimiçi