Ana Sayfa / Parapsikoloji / Parapsikoloki Sözlüğü T HarfiParapsikoloki Sözlüğü T Harfi

Table-Tilting/Turning (Masa Eğilmesi/ Dönmesi): Bir grup insanın ellerini masanın üzerine yerleştirerek yaptıkları bir seansta, masanın gizemli ve
açıklanamayacak bir şekilde hareket etmesi. Genellikle bu hareketler ruhun iletişim kurma çabası olarak yorumlanır.

Target (Hedef): Deneğin algılamaya çalıştığı nesne veya olaya verilen ad. (Duyu dışı algılama veya Psi testlerinde)

Tarot (Tarot): Falcılıkta kullanılan, genellikle bir destesinde 78 karttan oluşan özel fal kartları.

Telekinesis (Telekinezi): Nesnelerin paranormal hareketleri.

Telepathy (Telepati): Başka bir kişinin deneyimlerini veya düşüncelerini algılamak. Pratikte duru görü ile telepatiyi ayırt etmek zordur.

Teleportation (Teleportasyon): Nesneleri paranormal yollarla uzaktaki başka bir yere aktarılması.

Temporal Lobe Activity (Geçici Lob Activitesi): Beyin loblarında meydana gelen geçici elektrik aktivitesi. Çoğu zaman garip algılarla, zaman kayıplarıyla ve halusinasyon ile bağlantılıdır.

Theosophy (Teosofi): Madam Blayatsky tarafından 1875’te bulunan, bireyle Tanrı veya melekler arasında doğrudan bağlantı kurmayı amaçlayan din ve felsefe sistemi.

Therianthropy (Therianthropy): İnsandan formundan hayvan formuna, sonra tekrar hayvan formundan insan formuna şekil değiştirebilme kabiliyeti.
Bkz. Likantrop, şekil değiştirme.

Theurgy (Teurji): Tanrılarla ile bağlantıya geçip iletişim kurmayı amaçlayan büyü uygulamaları.

Thoughtography (Düşünce Fotoğrafı): Zihinsel bir görüntüye konsantre olarak, fotografik film üzerinde görüntü yaratan paranormal yetenek.

Thought Transference (Düşünce Transferi): Bkz.Telepati

Trance (Trans): Transa girmek. Bilincin başka bir hali. Şuurun çevreye ve dış etkenlere tepkisinin azalarak, dış algılamasının azalması.

Trance Medium (Trans Medyumu): Trans durumuna geçerek medyumsal fenomenler üreten kişi.

Transcendental Meditation (Transandantal Meditasyon): Seslerin (Mantra) tekrarlanmasını kapsayan, Maharishi Mahesh Yogi tarafından bulunan meditasyon tekniği.
parapsikoloji testi, telekinezi, parapsikoloji, parapsikoloji eğitimi, astral seyahat, parapsikoloji nasıl yapılır, telepati, duru görü, önceden bilme, kehanet, zihin madde, telekinezi, psikometri, radyestezi, psikotograf, ön teşhis, para medicine, zihinle vücut kontrol, psişik güçler, metafizik, astral nasıl yapılır, medyum, hoca, antalya, izmir, ankara, yozgat, istanbul, amasya, muğla, izmit, sakarya, eskişehir, üniversitede,


ilginizi çekebilir

21 GÜN GERÇEKLEŞTİRİN BEREKET I BORÇ ÖDEME I HELAL KAZANÇ İÇİN

HER KİM BU ÇALIŞMAYI 21 GECE ARALIKSIZ ÖZELLİKLE SAAT 23:00 İLE 06:00 ARASI OKURSA OKUMA DURUMU YOK İSE BUNU KULAKLIK VEYA SESSİZ BİR ORTAMDA NEFSİNİ ARINDIRIP DİNLERSE NE İSTEĞİ OLURSA OLSUN ALLAHIN İZNİYLE HER TÜRLÜ MURADI HASIL OLUR