Ana Sayfa / Parapsikoloji / Parapsikoloji Sözlüğü S HarfiParapsikoloji Sözlüğü S Harfi

Santeria (Santeria): Kuba ruhani dini.

Sceptic (Skeptik): Gerçeklere sıkı sıkıya bağlı, paranormal olayların bilimsel çözümlerini ve kriterlerini araştıran kimse. Genellikle Parapsikolojistler tarafından araştırılan olayların mantıklı ve bilimsel açıklamalarını bulmaya çalışırlar.

Seance (Seans): Medyum eşliğinde oturum.

Serpent Power (Yılan Gücü): Bkz. Kundalini

Shaman (Şaman): Ruhlarla bağlantı kurarak transa geçen, iyileştirme gücüne sahip büyücü doktor. Bu kişilerde paranormal yeteneklere de rastlanabilir.

Shape-Shifting (Şekil Değiştirme): Başka bir insanın, hayvanın veya varlığın şekline girebilmeyi sağladığı farz edilen paranormal yetenek. Likantrop örneğin.

Siddhis (Siddhis): Yoganın uygulanmasıyla bağlantılı paranormal yeteneklere verilen ad.

Sixth sense (Altıncı His): Duyu dışı algılamalar için kullanılan popüler terim.

Sleep Paralysis (Uyku Felci): Uyanık olduğu halde kişinin hareket edememesi durumu. Genellikle korkutucu olan bu deneyime yalancı uyanıklık
adı da verilir.

Somnambule (Somnambule): (a) Uyurken kişinin fiziksel aktivite göstermesi (uyurgezerlik) (b) Derin hipnoz altında olan kişi

Spectre (Hayalet): Paranormal görüntü.

Spell (Sihir): Büyülü güçleri olduğuna inanılan yazılan veya söylenen sözler.

Spontaneous Human Combustion (SHC) (Kendiliğinden Yanan İnsanlar): İnsanların hiçbir etki olmadan kötü bir şekilde yanarak ölmesi. Genellikle bu tür vakalarda bulunan, kötü şekilde yanmış insan bedenleri ve çevrede yangına ait hiçbir iz bulunmaması, yangının o kişinin bedeninin içinden başladığı izlenimini uyandırmaktadır.

Stigmata (Stigmata): Kişinin bedeninde açıklanamaz bir şekilde beliren ve Hz. İsa’nın çarmıha gerildiğinde oluşan yaralara çok benzeyen yaralar.

Subject (Denek): Psişik kabiliyeti araştırılan kişi

Subjective Paranormal Experience (SPE): Öznel Paranormal Deneyim veya Öznel Psişik Deneyim diye de adlandırılır. Kişinin tecrübe ettiği, paranormal olduğuna inandığı olaylara denir.

Subliminal Perception (Bilinçaltı algısı): Bilinçli olarak farkında olmadan algılama.

Synchronicity (Eşzamanlılık): C.G. Jung tarafından kullanılan, birbirine bağlı olmayan fakat bir şekilde anlamlı olan tesadüfi olaylara verilen ad.

 

parapsikoloji testi, telekinezi, parapsikoloji, parapsikoloji eğitimi, astral seyahat, parapsikoloji nasıl yapılır, telepati, duru görü, önceden bilme, kehanet, zihin madde, telekinezi, psikometri, radyestezi, psikotograf, ön teşhis, para medicine, zihinle vücut kontrol, psişik güçler, metafizik, astral nasıl yapılır, medyum, hoca, antalya, izmir, ankara, yozgat, istanbul, amasya, muğla, izmit, sakarya, eskişehir, üniversitede,


ilginizi çekebilir

21 GÜN GERÇEKLEŞTİRİN BEREKET I BORÇ ÖDEME I HELAL KAZANÇ İÇİN

HER KİM BU ÇALIŞMAYI 21 GECE ARALIKSIZ ÖZELLİKLE SAAT 23:00 İLE 06:00 ARASI OKURSA OKUMA DURUMU YOK İSE BUNU KULAKLIK VEYA SESSİZ BİR ORTAMDA NEFSİNİ ARINDIRIP DİNLERSE NE İSTEĞİ OLURSA OLSUN ALLAHIN İZNİYLE HER TÜRLÜ MURADI HASIL OLUR