Ana Sayfa / Parapsikoloji / Parapsikoloji Sözlüğü G Harfi

Parapsikoloji Sözlüğü G Harfi

Ganzfeld (Ganzfeld Tekniği): Duyu Dışı Algılama konusunun da bir araştırma tekniğidir. Bu teknikle yapılan deneylerde, Deneğin (Özne) gözkapaklarına birer pinpon topu yerleştirilir.

Kulaklık takılarak „Beyaz Ses“ denilen tıslama ve ıslık sesine benzer ses dinletilir. Kırmızı bir ışık Deneğin gözkapaklarının üzerindeki toplara yansıtılır ve denek bir süre sonra halusinasyonlar görmeye başlar. Bu noktada odada bulunan diğer kişilere görsel simülasyon gösterilir. Kısa bir video gösterisi şeklinde. Gösteriyi seyreden kişilerin amacı, gördüklerini telepatik olarak deneğe iletmektir.

Geomancy (Remil): Çizgileri ve şekilleri yorumlayarak gaipten haber verme, kehanette bulunma sistemi.

Ghost (Hayalet): Ölmüş bir insanın ruhunun görüntüsüne verilen popular ad.

Gimmick (Hile cihazı): Sihirbazlıkta, büyülü efekt yaratmak için kullanılan her türlü gizli aparat. Sahte medyumlar tarafından da kullanılır.

Glossolalia (Glosolali): Transtayken kişinin zamanımızda kullanılmayan (antik) bir lisanda konuşması.

“Goat” (Keçi): Psişik teste tabi tutulan, fenomene inanmayan denek.

Guardian Angel (Koruyucu Melek): Kişiyi koruduğuna inanılan melek.

Guide (Kılavuz): Kişinin ruhsal yolculuğunda eşlik ettiğine inanılan ruh.

 

 

parapsikoloji testi, telekinezi, parapsikoloji, parapsikoloji eğitimi, astral seyahat, parapsikoloji nasıl yapılır, telepati, duru görü, önceden bilme, kehanet, zihin madde, telekinezi, psikometri, radyestezi, psikotograf, ön teşhis, para medicine, zihinle vücut kontrol, psişik güçler, metafizik, astral nasıl yapılır, medyum, hoca, antalya, izmir, ankara, yozgat, istanbul, amasya, muğla, izmit, sakarya, eskişehir, üniversitede,


ilginizi çekebilir

Celcelütiye Duası Sırları Faydaları Okunuşu

CELCELUTİYE DUASI Havasdua.com olarak, Celcelutiye Duası ‘nı okunuşunu, sayfamızın alt bölümüne ekledik, Arapça bilmeyen kardeşlerimiz …

Cin ve Şeytandan Korunma

Günümüz de cin musallatı büyü sihr tılsım yolu ile görülse de bazen istemeden de olsa …


Whatsapp Çevrimiçi