Ana Sayfa / Parapsikoloji / Parapsikoloji Sözlüğü D Harfi

Parapsikoloji Sözlüğü D Harfi

Daemon (Daimon) (Koruyucu ruh): İlham ve tavsiye veren koruyucu ruh. Ayrıca koruyucu melek olarak da geçer.

Deathbed Experience (Ölüm yatağı Deneyimi): Ölen bir kişinin, ölmüş olan arkadaşlarını veya yakınlarını görmesi, yanında hissetmesi.

Deja Vu (Deja Vu): Kişinin, o anda olan bir şeyi daha evvel tecrübe ettiği hissine kapılması.

Delta (Delta): Her çeşit olağan dışı olayı anlatmak için kullanılan bir terim.

Dematerialization (Dematerilizasyon): Fiziksel bir objenin paranormal olarak görüntüsünün soluklaşıp, saydamlaşması veya tamamen kaybolması.

Demonic Possession (Şeytani Pozesyon /İstila-Ele geçirilme) Şeytani ruhlar tarafından ele geçirilme. Bir kişinin içine şeytan girmesi. (Halk dilinde cin çarpması)

Deport (Ayrılış): Bir cismin, paranormal bir hareketle korunmalı ve belirlenmiş bir alanın dışına çıkması. Demeterilizasyon ve Teleportasyon ile bağlantılı.

Dice Test (Zar Testi): Psikokinesis araştırmalarında kullanılan bir teknik. Özne zarların düşüşünü yönetmeye çalışır.

Direct Voice (Direk Ses): Seans sırasında, orada bulunan herhangi birinden değil de ince bir hava akımından veya daha çok bir trampetten gelirmiş gibi görünen ses.

Discarnate Entity (Diskarne Varlık): Ruh veya maddesel olmayan varlık. Daha çok ölmüş ve dünyada sıkışmış birinin ruhu için söylenir.

Dissociation (Kişilik Çözülmesi): Normal bilinçli farkındalığın dışında yapılan hareketler yada bilincin ayrı merkezleri olduğunu belirten akli
yaptırımlar.

Divination (Kehanet): İşaretlere ve sembollere bakarak, olaylar veya gelecekle ilgili gizli anlamları, işaretleri yorumlamak. Kehanete örnek olarak Tarot, Falcılık, Çay yapraklarını okumayı gösterebiliriz.

Divining Rod (Kahin Çubuk): Su veya maden damarı aramak için kullanılan çatal şeklinde çubuk. (Bazen bir çift L şeklinde çubuk olabilir)

Doppelganger (Eş Ruh): Hayatta olan bir kişinin eş ruhunu taşıdığı farz edilen ve yalnız olan kimselere görünen Ruh/ Hayalet

Double (Çift): Birinin bedeninin eş kopyası. Astral bedenle ilgili.

Double Blind (Çifte Kör): Deneysel bir testte, ne özne ne de deneyi yapan kişinin, deneyin anahtar vasıflarından haberdar olmaması.

Dowsing (Tarama): Yer altında bulunan, su, maden damarı veya kayıp kişi ve objelerin kehanet çubuğu veya sarkaç ile paranormal taramayla aranması.

Drop-in Communicator (Davetsiz Haberci): Oturum esnasında davet edilmeden gelen haberci.

parapsikoloji testi, telekinezi, parapsikoloji, parapsikoloji eğitimi, astral seyahat, parapsikoloji nasıl yapılır, telepati, duru görü, önceden bilme, kehanet, zihin madde, telekinezi, psikometri, radyestezi, psikotograf, ön teşhis, para medicine, zihinle vücut kontrol, psişik güçler, metafizik, astral nasıl yapılır, medyum, hoca, antalya, izmir, ankara, yozgat, istanbul, amasya, muğla, izmit, sakarya, eskişehir, üniversitede,


ilginizi çekebilir

Celcelütiye Duası Sırları Faydaları Okunuşu

CELCELUTİYE DUASI Havasdua.com olarak, Celcelutiye Duası ‘nı okunuşunu, sayfamızın alt bölümüne ekledik, Arapça bilmeyen kardeşlerimiz …

Cin ve Şeytandan Korunma

Günümüz de cin musallatı büyü sihr tılsım yolu ile görülse de bazen istemeden de olsa …


Whatsapp Çevrimiçi