Ana Sayfa / Genel / Muska Nedir Muska Günahmı

Muska Nedir Muska Günahmı

Muska Nedir?

Hamail ya da nüsha isimleriyle de anılan muska, nazardan korunmak, bir hastalıktan korunmak, cinlerin musallat olmasından korunmak veya tedavi amaçlı yaptırılan, yazılı olarak üçgen, köşeli ya da kalp biçiminde teneke, gümüş, altın ya da meşin kalıplarda taşınan ve genel olarak boyuna ya da kola takılan bir korunma aracıdır.

 

Muskaların içlerine genel olarak ayet, sure, hadis ya da dualar yazılmakla beraber zaman zaman melek isimleri, yıldız işaretleri, simgeler, rakamlar, rumuzlar, işaretler, bazı önemli kişilerin isimleri veya tılsımlı sözler yazılarak ya da insan veya hayvan resimleri çizilerek de yapılabilir.

 

ismiazamtilsimi

 

Muskalara genel olarak Felak, Nas, Yasin, Ayet – el Kürsi, Ayet – el Arş ve Fatiha surelerinin çeşitli ayetleri yazılmaktadır.

Muska tarihçesi binlerce yıl öncesinde dayanır. Kültepe’de yapılan arkeolojik kazılarda milattan önce 2000 yılına ait bir mezar bulundu. Bu mezarın içersinden bir altın muska çıktı. Bu da gösteriyor ki muskalar İslam öncesi dönemlerde de itibar edilen bir koruma mekanizmasıydı. Muska, İslam dünyasında belki de en yaygın olarak kullanılan koruma aracıdır. Çünkü hadis ve fıkıh kitaplarında rukye adıyla da anılan muska, İslam’da kimi durumlarda farz olan kimi durumlarda ise caiz bir uygulamadır.

 

vekf bir büyümü

Bu bilgilerin ışığında İslam dinine göre korku, tedirginlik, nazar, ürkme gibi eğer artarlarsa insanlar üzerinde ciddi psikolojik rahatsızlıklara neden olabilecek durumlardan korumak veya şifa bulmak için ayet, sure, hadis ya da dua okumanız veya bunları muska aracılığıyla üzerinizde taşımanız caiz olarak kabul edilmektedir.
Bir kişi kendisi veya bir yakını için dua edip muska hazırlayabileceği gibi bunu ilim sahibi bir hocaya ya da medyuma da yaptırabilir. Söz konusu iki durum da İslam dinine göre caizdir. Ancak muskanın bir hoca ya da medyum elinde hazırlanması daha yerinde bir tercih olacaktır.

 

AİLEVİ – İŞ ve RUHSAL SIKINTILARINIZDA 7/24 BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.. 

İLETİŞİM BİLGİLERİM İÇİN TIKLAYINIZ

muska nasıl yapılır, muska çeşitleri, muska nasıl bozulur, muska nedir, muska yapan medyum, muska yapan hoca, bereket muskası, kısmet muskası, sınav muskası, okul muskası, askerlik muskası, koruma muskası, gelin muskası, damat muskası, iş nasip muskası, iş bereketi muskası, muska caizmi, muska yazılır, antalya muska yazan hoca, ankara, muska yazan hoca, kumluca muska yazan hoca, edirne muska yazan hoca, alanya muska yazan hoca, muska yazan hocalar, izmir, aydın, muğla, afyon, antakya, hatay, kayseri, yozgat, siirt, diyarbakır, hollanda, amsterdam, almanya, berlin, newyork, nişantaşı, etiler, bebek, lara, kundu, kemer, tokyo, çin, azerbaycan, türkiye, akdeniz, adana, kaş, kınık, muğla yerkesik, hoca, medyum, bakımcı, bioenerji, hipnoz, şifa, dua, korku, ağlama, cin, cin musallatı, bereket duası,

Arama Motorlarında Arananlar:

  • korkuya duya gizli ilimler (1)

ilginizi çekebilir

Celcelütiye Duası Sırları Faydaları Okunuşu

CELCELUTİYE DUASI Havasdua.com olarak, Celcelutiye Duası ‘nı okunuşunu, sayfamızın alt bölümüne ekledik, Arapça bilmeyen kardeşlerimiz …

Cin ve Şeytandan Korunma

Günümüz de cin musallatı büyü sihr tılsım yolu ile görülse de bazen istemeden de olsa …


Whatsapp Çevrimiçi