üst başlk

Ana Sayfa / Dua / Karınca Bereket Duası Okunuşu
makale başık alan üstü

Karınca Bereket Duası Okunuşu

Karınca duası“Bu duayı okuyan,ticarethanesinde bulunduran bol,bereketli ve hayırlı helal kazançlar elde eder.”diye, öteden beri yapıla gelen ve işyerlerinde asılan kıymetli bir duadır.

Bismillahirrahmanirrahiym
“Allahümme ya rabbi ve cebraile ve mikaile ve israfile ve azraile ve ibrahime ve ismaile ve ishaka ve ya’kube ve münzile’l-berekati ve münzilet-Tevrati ve’z-Zeburi ve’l-İncili ve’l-Furkani ve la havle ve la kuvvete illa billahi’l aliyyi’l-aziym.La ilahe illallahü’l- Melikü’l-Hakku’l-Mübin.Muhammedün rasulullahi sadiku’l vadi’l-Emin ya rabbi ya rabbi ya hayyu ya kayyumu ya ze’l-celali ve’l-ikram.Es’elüke ya rabbe’l-Arşi’l-Aziym.En yerzükaniy rızkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer rahimiyn.
Yemliyha, Mernuş, Debernuş, Misliyna, Mekseliyna,
Şazenuş, Kefeştatıyyuş, Kıtmir”Amin.

 
Bereket Duası, günümüzde herkes evinde bulundurur ve işyeri, ekmek teknesi varsa bu duayı bulundurur. Genelde ticarethanelerde asılı olarak gördüğümüz karınca duasının asıl adı bereket duasıdır. Halk arasında karınca duası diye bilinen bu duanın asıl sebebi ise bu hikayede geçen karıncadan kaynaklanmalıdır. Bu dua şöyle meydana gelmektedir. Hayvanlarla konuşma özelliğine sahip olan HZ. Süleyman (radıyallahu anh) bir kıtlık döneminde bir toplulukla şehrin dışına yağmur duasına doğru çıkmaktadır. Yolda bir karınca dikkatini çeker. Zavallı hayvan sırtüstü yatmış, ayaklarını göğe doğru uzatmış, dikkatini çeker ve çırpınırken dua etmektedir. Hz.Süleyman karıncanın duasına kulak vermiş. Karınca şöyle dua ediyormuş:

“Allah’ım bizi sen var ettin … Ve senin rahmetin olmadan biz yaşayamayız. Ya bize su verirsin yada bizi helak edersin. Emir, Ferman senindir. Hz. Süleyman’ın gözleri yaşarır ve az sonra Hz. Cebrail (radıyallahu anh)’ın getirdiği bir haberle de coşar, taşar, ağlamaya başlar. Cebrail, o karıncanın duasının kabul edildiği haberini getirmiştir. Peygamber efendimiz yanındaki topluluğa döner ” dönün” der “siz başkasının duasıyla sulanacaksınız” ve dönerler. Bereket duası ise şöyledir:

Allahümme ya Rabbi Cebraile ve Mikaile ve İsrafile ve Azraile ve İbrahime ve İsmaile ve münzilel berakati bet Tevrati vez Zeburive İncili vel Furkan. Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim. La ilahe illallahül melikül hakkul Mübin. Muhammedü- Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyum, Ya Kayyum, Ya zel celali vel ikram. Es’elüke ya Rabbel arşim azimi en yerzükani rızkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Ve günümüzde bu duayı okuyan kişiler şöyle yorumlar. Her kim hakka ve hukuka riayet ederek yukarıdaki duayı okur veya ticarethanesinde bulundurursa, hanesinde ve ticaretinde bereket meydana gelir.

 

Kim bu karınca duasını beş adet ayrı ayrı kağıda yazarak her birini iş yerinin dört köşesine asar, bir tanesini de üzerinde taşır ise Cenab-ı Hakk, o kimsenin işyerine ve dükkanına kendi hazinesinden rızık ve bereket indirir. Hem de öyle bereket ihsan eder ki, o yazıyı asan kişinin kendisi bile hayret eder. Dükkanına giren alışveriş yapmadan çıkmaz. Hakk Teala dükkanına karınca gibi müşteri yağdırır. Satılmayan bir malın üzerine 7 defa bu ayet okunursa Allah’ın izni ile o mal en kısa zamanda satılır.

Bereket duası olarak asıl açıklama böyle bilinir: Ya Allah, Ya Rab, Ya Hayyü, Ya Kayyüm, Ya Zel Celali, vel- ikram. Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim. Bana helal rızık ver. Allah’ım eğer rızkımız semada ise onu indir. Eğer yerde ise onu çıkar. Uzakta ise onu yakınlaştır, yakın ise kolaylaştır, az ise onu çoğalt, çok ise onu bereketlendir. Bu duamız rızkımızı çoğaltmak için ve bereketli olmasını sağlamak içindir. Rızkımız yerde, gökte, uzakta, yakında her nerde ise onu Mevla’dan istiyoruz. Ve bu duayı sürekli ederek hem helal para hem de bol rızıklı günlere kavuşulur.

 

Her kim evinde eşiyle, çocuğuyla, ailesiyle mutsuz ise bu duayı sabah akşam bereket duası ederse ailesindeki oluşan problemler biter huzur gelir bütün sıkıntılar yok olur. Eşinizle aranız bir türlü düzelmiyor mu. Bereket duasını yazarak evinizde bulundurun sürekli dualar okuyun ve bütün problemler Allah’ın rızası ile geçecektir. Ayrıca bereket duası bir bebeğin beşiğinin baş köşesinde mutlaka bulundurulmalı hem koruyucu hem bol rızıklı hem de faydalı bir evlat olur.

 

Evimde kazanç yok, eskisi gibi para kazanılmıyor diyorsanız belki böylesi sizin için hayırlıdır fakat bolca bereket duası edin Allah’a sığının o her şeyi gören, bilendir o isterse para içinde isterse sefalet içinde geçirir fakat Allah görür ve kulunu hiçbir zaman zorlukta bırakmaz. Siz bereket duasını eksik etmeyin Allah yar ve yardımcınız olur ve sizi tek bırakmaz. İş yerinizde sıkıntılı olduğunuz zamanlarda ona sığının ondan hayır dileyin dua edin öyle bir kapı açar ki siz bile inanmazsınız.

 

bereket-duasi

 

Ailevi – iş ve Ruhsal Sıkıntılarınızda 

7/24 Bana Ulaşabilirsiniz.. 

iletişim Bilgilerim için Tıklayınız..

kismet-nasip-bereket-is-kısmet-acma
Karınca duası, bereket duası, karınca bereket duası, karınca duası nedir, bereket duası nedir, karınca bereket duası okunuşu, karınca duası türkçe, bereket duası türkçe okunuşu, karınca duası, bereket duası arapça, karınca duası ne zaman okunur, duaların fazileti, iş yeri kısmet, iş rızık, rızık duası, bereket iş duası, rızık arttırma duası, borç ödeme duası, dua nedir, dua nasıl edilir, dua zamanı varmıdır, dua, dualar, kısa dualar, arapça okunuşlu dualar, türkçe okunuşları, dualar, dua vakti, duaların gizli yanları, dualar havası, dua etmek, dua ile ilgili hadisler, dua vakti nedir, dua etmenin amacı, dua gayesi,

Arama Motorlarında Arananlar:

  • karınca duası ne zaman okunur (2)
makale başlık alan altı

ilginizi çekebilir

Celcelütiye Duası Sırları Faydaları Okunuşu

CELCELUTİYE DUASI Havasdua.com olarak, Celcelutiye Duası ‘nı okunuşunu, sayfamızın alt bölümüne ekledik, Arapça bilmeyen kardeşlerimiz …

Cin ve Şeytandan Korunma

Günümüz de cin musallatı büyü sihr tılsım yolu ile görülse de bazen istemeden de olsa …

altbaşlık
Whatsapp Çevrimiçi