üst başlk
başlık başlık
Ana Sayfa / Genel / Hipnoz ile Zayıflama Yapılır mı
makale başık alan üstü

Hipnoz ile Zayıflama Yapılır mı

Hipnoz ile Zayıflama

 

Hipnozla baskısız kilo verin “Hiç aç kalmadan zayıflamak istiyorum. Çok düşkün olduğum yiyecekleri artık hayatımdan çıkarmak istiyorum, ama onları özlemeden” diyorsanız, sizin için en doğru yöntem hipnoz.

Su bile içseniz tokluk hissedeceğiniz bu teknikle ideal kilonuza hiç acı çekmeden ulaşacaksınız

Ameliyatlardan, kekemeliklerin düzeltilmesine kadar pek çok alanda kullanılan hipnoz, kilo vermek için de tercih edilebilir bir yol. Önemli olan kilo vermeyi gerçekten istemeniz ve hipnoz olabilmeniz. Hipnoz ile zayıflamanın en ilginç yanlarından biri, hastanın biliçaltına yememesi gereken besin grubunun kodlanıyor olması. Böylece hasta, hipnoz sonrasında hamur işi, tatlı gibi besinleri kesinlikle yemek istemiyor.

 

Zayıflama tedavisinde hastaların duygu ve düşünceleri önemlidir. Bir grup hasta için kilo kaybı gerçekçi bir amaç anlamına gelmeyebilir veya tedaviye uyum göstermeyebilir. Kilo kaybını takip etmek yerine bireyin fazla kilolu olduğunu kabullenmesi ilk hedef olabilir.

Zayıflama tedavisinde bilişsel-davranışçı yaklaşım ve hipnoterapi kombinasyonu en tercih edilen ve etkili yöntemdir.

Birçok araştırma hipnoza yatkınlıkla kilo kaybı arasında bir ilişki olduğunu göstermektedir.

Son yıllardaki kontrollü karşılaştırmalı çalışmalarda hipnoz ile zayıflamanın mümkün olduğu ispatlanmış olup, davranışsal terapi ve hipnoterapi kombinasyonunun tek başına bilişsel davranışçı terapilere göre üstünlüğü görülmektedir.

Obezite tedavisinde hipnozun kullanıldığı hastaların uzun vadeli kilo kayıpları ve verilen kiloyu daha uzun süre korudukları net olarak ortaya çıkmıştır.

Birçok obez hasta genelde gergindir ve bu gerginliği yemekle atlatma döngüsüne girmektedir. Hipnoterapi bireyin gerginliğini atabileceği, kendisini daha rahat hissedeceği, hayatında önemli olan şeyleri derinlemesine düşünebileceği bir ortam hazırlamaktadır.

Hipnotik telkinler hastanın yeme dürtüsüyle ilgili kendini kontrol etmesine yardımcı olmaktadır. Hipnoz esnasında;

1- Yiyecek miktarını azaltma

2- Belirli zaman ve mekânlarda yemek yeme

3- Diyetin önemi

4- Dengeli ve kaliteli beslenme

5- Yüksek kalorili yiyecekleri yerken bulantı ve kusma gibi tiksindirici tepkiler uyandırma gibi telkinler verilir.

Normal beslenme alışkanlığını kazandırmak tedavinin önemli bir parçasıdır. Obezler genelde çok hızlı yemekte ve doygunluk hissini algılayamamaktadır. Yemek yemenin bir sanat haline getirilmesi, yavaş yavaş yenerek her lokmanın tadına varılması hipnoterapinin temel amaçlarındandır. Açlık ve doygunluk hislerinin doğru olarak farkındalığını kazandırmak tedavinin aşamalarındandır.

Egzersiz alışkanlığı kazandırmak yönünden hipnoz ve otohipnozla hayal ettirilen bisiklet egzersizleri sıklıkla kullanılan yöntemlerdir.

Trans esnasında sistematik olarak yapılan tavsiyeler sayesinde açlık ve doygunluk hisleri bilinçli hale gelmektedir.

Hipnotik telkinler çoğu obez hastada mevcut vücudundan tiksinme, aşağılık duygusu, kendilerini iradesiz, güçsüz ve zayıf hissetme duygularını yok ederek egolarını güçlendirmekte, öz saygılarını arttırmaktadır. Bu sayede bireyler kilo problemlerini çözmeye motive olmaktadır.

Obez hastalar sık sık tedaviyi bırakma eğilimindedir. Çok az bir kilo artışı veya diyete rağmen beklenen kiloyu bir an önce verememe onlar için yıkım gibi algılanabilir. Bu duyguyu kırmak ve motivasyonu arttırmak için hipnotik telkinler oldukça yararlıdır.

Özellikle aşırı obez ve kronik vakalarda hastalarda değişime karşı bir direnç söz konusudur. Bu hastalarda travmatik olay ve çözülmemiş duygusal problemleri yemek yiyerek kapatma isteği vardır. Bu travmatik olayların altında çoğu kez bir ensest, fiziksel bir taciz, kronik evlilik uyuşmazlıkları, ihmal edilme gibi sorunlar yatabilir. Böyle durumlarda ego güçlendirici terapiler ile hastanın tedaviyi sabote edici davranışlarını önlemek gerekmektedir.

Zayıflama tedavilerinde esas amaç ve asıl sorun kilo sabitlemesi ve kilo geri alımının önlenmesidir. Kilo vermeyi takip eden 1-2 yıl içinde zaman zaman psikoterapötik destek ve günlük bireysel otohipnoz egzersizleri önemlidir.

Sonuç olarak diyebiliriz ki obezite tedavisinde çok boyutlu hipnoz tekniklerinin kullanımı birçok avantaj sağlamaktadır. Hipnoz teknikleri çoğu kez davranışçı terapilerle birlikte kullanılır.

Hipnotik telkinler terapi sürecini hızlandırmakta, etkili ve kalıcı zayıflamada pozitif sonuçlar doğurmaktadır.

Kilo vermekte zorlanıyor, verdiğiniz kiloları kısa sürede geri alıyorsanız zayıflamada hipnozu tercih edebilirsiniz.Bilinçdışınızda kilo almanızı kolaylaştıran, diyet ve egzersize uyumunuzu bozan yanlış inaçları hipnoz ve hipnoterapi ile yok etmek mümkündür.

hipnoz_kilo_mkle
hipnoz ile neler yapılabilir, hipnoz zayıflatırmı, hipnoz ile zayıflama, hipnoz yöntemi zayıflama, hipnoz zayıflatırmı, hipnoz, antalya hipnoz, ankara hipnoz, kimler hipnoz yapabilir, hipnotik telkin, telkin ile zayıflama, hipnoz ile az yemek, hipnoz ile kilo vermek, kilo vermek, psikoteknik, hipnoz ile zayıflayanlar, hipnoz ile zayıflama, hipnoz ile zayıflama yorumları, hipnoz ile zayıflama nasıl yapılır, hipnozla zayıflama merkezleri, hipnozla zayıflama nasıl oluyor, hıpnozla zayıflama, hipnozla zayıflama ücretleri,

Arama Motorlarında Arananlar:

  • telkin ile zayiflama (16)
makale başlık alan altı

ilginizi çekebilir

Celcelütiye Duası Sırları Faydaları Okunuşu

CELCELUTİYE DUASI Havasdua.com olarak, Celcelutiye Duası ‘nı okunuşunu, sayfamızın alt bölümüne ekledik, Arapça bilmeyen kardeşlerimiz …

Cin ve Şeytandan Korunma

Günümüz de cin musallatı büyü sihr tılsım yolu ile görülse de bazen istemeden de olsa …

altbaşlık
Whatsapp Çevrimiçi