Ana Sayfa / Esmaül Hüsna / Esmaül Hüsna Nasıl Okunmalıdır

Esmaül Hüsna Nasıl Okunmalıdır

Havas ve Dua sitemizde sizlere faydalı olabileceğimiz husus ve görüşlerde naçizane yazılarımız ile yardımcı olmaya çalışıyoruz..

Allah hepimizden Razı olsun..

Esmalar Nasıl Okunmalıdır?

Esmaül Hüsnada Nelere Dikkat edilmelidir?

Esmalardan nasıl yararlanılır?

Esmalar bildiginiz gibi Allah’ın sıfatlarını belirten, Kainata manası yönünde tecelli eden isimlerdir.. Maddenin en küçük parçası atom ise atomuda meydana getiren esmadır.. Herbir esma kendi doğrultusunda dünyaya bir düzen sağlar. Misalen Semiu esması sebebi ile dünyada ses ve algı oluşmuştur.. Şafii esması ile dünya üzerinde şifa vardır ve isteyene ulaşır ulaştırılır.. Böylelikle sağlıktan rızka, görünenden görünmeyene, hak ve adaletten öfke ve gadaba kadar dünyada ki her bir olgu esmalar ile çalışmaktadır..

Esmaları Okumak Nasıl Bir Fayda sağlar?

Esmaları eğer kalben sevgi ile manasının tezahürünü isteyerek okursanız manevi derecenize bağlı olarak size dilediginiz yönde yarar sağlar.. Örnek verecek olursak; Sporcusunuz yada fiziksel aktivitelerden dolayı güç kaybınız var güce ihtiyaç duyuyorsunuz sizin reçeteniz Kavii esması ve Metin esmasıdır.. Rızk konusunda şanssızlıklarınız mevcut o halde rızkı çağırmak için Rezzak esması sizin reçetenizdir.. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur; bir esmayı okuyup kısa zamanda fayda görmediyseniz umutsuzluga düşmek isyan etmek yerine Yaratıcı ile aranızda ki bağları yeniden gözden geçirmelisiniz.. Ona sadece işiniz düştügünde mi el açıyorsunuz? Yoksa O’nunla sürekli irtibat halindemisiniz? Bu sorunun cevabı sizi kendinize tahlil edecektir.. Allah ile sürekli diyalog halinde olmalıyız, Onunla sıksık konuşmalıyız, teşekkürlerimizi iletmeli, hamd ve senada bulunmalıyız.. O’nun yanımızdan hiç ayrılmayan bizi sürekli gören / gözeten, Rabb oldugunu aklımızdan çıkarmamalıyız.. Ancak bu bilinç dahilinde yaşarsak esmaların tecellilerinden bahsedebiliriz. Aksi takdirde Allah ile hiçbir zaman irtibatı olmayan sadece kişisel menfaatleri için onun kapısını çalan bir kişinin esmadan fayda beklemesi biraz abes kaçacaktır..

Esmaları Nasıl Okumalıyız?

Esmaları eger mümkünse abdestli okumalıyız ancak bu şart degildir sadece edeb gereği daha güzeldir biliyorsunuz ki abdest manevi kirlerden negatif etkilerden arındırır, arınmış bir şekilde esma okumak daha hoş olacaktır ama mümkün degilse abdestsizde okuyabilirsiniz hatta bayan arkadaşlarımız regl dönemlerindede okuyabilirler bunları hiç birisi Allah’ı anmaya engel teşkil etmez.. Esmaları okumadan önce 3 defa Peygamberlere selam verirsek yani Salavat okursak sonrasında 1 kez euzu besmele çekersek yine çok faydalı olacaktır..

Esmaları Okumanın bir diğer yönü ise güçlü bir konsantrasyon ile okumaktır.. Zihin sadece esmada olmalı size verecegi tezahürde olmalıdır.. Bu yüzden esmaları bilindigi gibi ebced değerleri ile degilde içinizden geldigi miktarca okumalısınız. Çünkü bir esmayı ebced degerince okudugunuzda yeterli konsantrasyon veremeyeceksiniz sayılara takılacaksınız, acaba fazlamı okudum eksik mi okudum vs vs zihniniz hep meşgul olacak. Bu yüzden esmaları ebced değerleri ile okumanızı ilk etapta tavsiye etmiyorum. Bununla birlikte esmalar samimiyetle okumalı sonucuna ihlas ile varılmalıdır. Esmadan niyetiniz hayr çerçevesinde olmalıdır.

Esmalar Hangi saatlerde okunmalıdır?

Esmalar istediginiz gün ve saatte okunabilir arkadaşlar.. Allah’ın haşa kulakları kapalı degil o daima Semi’dir sizi her zaman duyacaktır.. Ancak duaların mutlu saatleri dedigimiz meleklerin arz zamanları vardır bu saatler güzel saatlerdir, mesela sabah ezanı vakti, seher saatleri, cuma günü ezan ve kamet arasında ki saat vs. Ama bunları gözetmeniz zor olacaksa kendinizi iyi hissettiginiz her zaman okuyabilirsiniz..

Esmaları okumak için el almak şartmı?

Hayır kesinlikle böyle bir durum olamaz, yüzyıllardır kendi çıkarlarını sağlamak, korumak için bir takım kişiler şeyh şıh eren gibi isimler arkasına sığınarak esmalar yada bazı sureler için el vermenin önemini anlatmış el vermişlerdir.. Esmalar birilerine ait degildir, esmalar kimsenin tarikatine cemaatine ait degildir, esmalar Allah’a aittir ve Allah bize kendi esmalarını anlatırken göndermiş oldugu kitabında

“De ki: “Dua ederken ister “Allah” ister “Rahman” diye hitap edin. Hangisini deseniz en güzel isimleri hep O’nundur” İsra 110 diye buyurmuş ve Kuranın hiçbir yerinde el vermekten icazet almaktan bahsedilmemiş, hiçbir hadisi şerifte Peygamberimiz böyle birşeyden örnek vermemiş anlatmamış..

Bazı esmaların özel ritüelleri, özel okuma zamanları ve giriş çıkış duaları söz konusudur. Esmalara bağlı olan yardımcı melekler / hadimler vardır, bunları bilen samimi kişilerden dersler alabilir öğrenebilirsiniz bu tür uygulamalarla esmanın üzerinizde ki gücünü arttırabilirsiniz ancak bunun adına icazet denilmez bu sadece öğrenci ve öğretmen ilişkisidir esmayı pazarlama degildir malesef bu şekilde kullanan tarikatler çoğaldı..

Esmaları yanlış okumak tehlikelimidir?

Esmaları yanlış okumak diye birşey yoktur, telafuzda hata yaparsanız bu sadece telafuz hatasıdır tehlikeli olacak bir durum söz konusu olmaz.. Esmalar Allah’ın ismidir demiştik, bunun herhangibir tehlikesi olabilir mi? Siz Allaha sesleniyorsunuz esma okumakla başınıza iş açılmaz.. Ancak bazı esmaların titreşimleri çok yüksektir bu sebeple kısa süreli baş ağrısı, zihinsel yorgunluk vs verebilir bunlar tehlikeden degil esmanın yüceliginden kaynaklanan bir durumdur..

Kişiye özel yada isimlere özel esma varmıdır?

Hayır kişiye özel esma diye birşey yoktur.. Hastalık yada sorunlara özel esma okumaları vardır.. İsminiz Ahmet olmuş Mehmet olmuş Ayşe Fatma olmuş bu Allah’ın duanızı kabul etmesinde etken degildir.. Asli olan sizin O’na yönelmeniz yardım talep etmenizdir.. Bu manada özellikle sosyal paylaşım sitelerinde sıkca gördügünüz kişiye özel esma çalışması vs gibi paylaşımlar, reklamlar vs. tamamen bilinçsizliktir.. Dün kuantum ile öne çıkmaya çalışan bazı yaşam koçları dengesiz ve uslubsuzca esma çalışmaları yapmaktadır sadece maddi beklentileri için göz boyamadır.. Esmalar için tek birikimleri yoktur..

Esmaların tecellisini almak için kaç gün okumalıyız?

Esmaların kişiler üzerinde ki tecellisi tamamen şahsınızla alakalıdır, bazı insanlarda birkaç gün üzerinde tezahürler görülürken bazı insanlarda yıllarca sürebilir ancak ortalama 2-3 aylık bir zamanda bazı deneyimler oluşur.. Bu sebeple esmaları 1-2 hafta okuyup umutsuzluğa kapılıp bırakmamalıyız, ağlamayana emzik yok sürekli isteyin sürekli anın..

Aynı anda Kaç esma okunmalıdır?

Eğer esmaları sırf sevabı için okuyacaksanız aynı anda kaç esma okursanız okuyun bir sınır söz konusu degil ancak tecellisine niyet ile okuyorsanız aynı gruptan en fazla 3 esma almalısınız.. Mesela; bolluk bereket zenginlik için bu gruba ait Ganii – Muğni – Rezzak – Fettah – Malik-ül Mülk gibi esmalar arasından 3 tanesini seçmelisiniz ve en az 2 ay devam etmelisiniz..

 

BANA HER TÜRLÜ KONUDA SORU SORABİLİRSİNİZ..

YILDIZNAME, BÜYÜDEN KORUNMA, BÜYÜ BOZMA, ŞİFA DUALARI, ŞİFA AYETLERİ, KORUMA, BEREKET, HUZUR, MUTLULUK VEFK YAPIMI, DUALARIN ŞİFA SIRLARI VE HER TÜRLÜ KONUDA ÇEKİNMEDEN SORABİLİRSİNİZ.. RABBİM DERTLERİN DERMANINI LÜTFETMİŞDİR.

SAYFAMIZI BEĞENEREK BİZLERİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ..

 

 

esmalhsna

kontejyan

Esmaül Hüsna nasıl okunmalıdır, esmaül hüsna sayısı önemlimi, esmanın tecellisi kaç gün sürer, tedavi amaçlı esma okunmalımı, esma ül hüsnayı kim okumalı, esmaül hüsna oku, esmaül hüsna anlamları, esmaül hüsna isimleri, esmaül hüsna türkçe, esmaül hüsna indir, esmaül hüsna sırları,
esmaül hüsna nedir, esmaül hüsna faziletleri, havas dua, Antalya, İzmir, Bolu, Anadolu yakası, avrupa yakası, kartal, mecidiyeköy, ikitelli, bağcılar, esenler, şişli, başakkent, esenyurt, hamidiye, yeni bosna, dudullu, harem, topkapı, eminönü, nişantaşı, bağdat caddesi, bebek, kadıköy, lara,

Arama Motorlarında Arananlar:

  • büyü bozmak için hangi esma okunmalı (12)

ilginizi çekebilir

Celcelütiye Duası Sırları Faydaları Okunuşu

CELCELUTİYE DUASI Havasdua.com olarak, Celcelutiye Duası ‘nı okunuşunu, sayfamızın alt bölümüne ekledik, Arapça bilmeyen kardeşlerimiz …

Cin ve Şeytandan Korunma

Günümüz de cin musallatı büyü sihr tılsım yolu ile görülse de bazen istemeden de olsa …


Whatsapp Çevrimiçi