Ana Sayfa / Cinler Alemi / Cinlerden Korunmak İçin Muska Taşımak
Cinlerden Korunmak İçin Muska Taşımak

Cinlerden Korunmak İçin Muska Taşımak Şirk midir?

Rukye okuyup üflemek veya üzerinde taşımak demektir. Ayet-i Kerime ve Resulullah’tan gelen dualar ile rukye yapmaya “taviz” denir. Taviz caizdir ve inanan güvenen kimseye fayda verir. Taviz yazılı muskayı su geçirmez bir madde ile sararak cünüp iken taşımak ve tuvalete girmek caizdir. (Halebi, Dürrül Muhtar, s. 119)

ayrılanları birleştirme büyüsüManası bilinmeyen veya küfre sebep olan rukyeyi okumaya “efsun” denir. Bunu veya nazarlık denilen şeyleri kendi üzerinde taşımaya “temime” denir. Muhabbet oluşturmak için yapılan rukyelere “tivele” denir. Tivele ve Temime şirktir. Ayet ve Resulullah’tan (sav) bildirilen duaları yazarak veya yazdırarak üzerimizde bulundurmak okumak veya okutmak suretiyle yapılan taviz ise şirk değildir. (İbn-i Abidin, Mevahip-Medaric, c. 5, s.232–275)

Rukye 3 şartta caiz olur: 1- Ayetler ve Esmaül Hüsnalar yazılırsa… 2- Arabî nisan ile olursa… 3-rukyenin ilaç gibi olup Allah Teala dilerse teshir edeceğini, teshirini sadece Allah’ın verdiğine inanılırsa… Çünkü şifa sadece ve sadece Allah’tandır (cc) (Kaynak: Mehavib-i Ledünniye)

Ailevi – iş ve Ruhsal Sıkıntılarınızda 

7/24 Bana Ulaşabilirsiniz.. 

iletişim Bilgilerim için Tıklayınız..

kismet-nasip-bereket-is-kısmet-acma

cinlerden korunma muskası, cinlerden korunma, cin şerri, cinler, cin musallatı, cinler, cin alemi, cinlerden nasıl korunuruz, cinlerden korunma tılsımı yazan hoca, cin tasallutundan kurtaran hoca, cinci hocalar, cin, berlin cinlerden korunma, istanbul cinlerden korunma, izmir cinlerden korunma, hollanda cinlerden korunma, almanya cinlerden korunma, cinlerden korunma için yapılması gerekenler, ilinde cinleri uzaklaştıran hoca, ilçesinde cinleri uzaklaştıran hoca, şehrinde cinleri uzaklaştıran hoca, cinleri defetmek, cinleri yakmak,


ilginizi çekebilir

Celcelütiye Duası Sırları Faydaları Okunuşu

CELCELUTİYE DUASI Havasdua.com olarak, Celcelutiye Duası ‘nı okunuşunu, sayfamızın alt bölümüne ekledik, Arapça bilmeyen kardeşlerimiz …

Cin ve Şeytandan Korunma

Günümüz de cin musallatı büyü sihr tılsım yolu ile görülse de bazen istemeden de olsa …


Whatsapp Çevrimiçi