Cinler Nerelerde Yaşarlar

Cinler Nerelerde Yaşarlar

27 Ocak 2016 Kapalı Yazar: havasdua

CİNLERİN TARİHİ VE YAŞADIKLARI YERLER

Cinlerden başka yaratılmış yaratıklarda vardır. Bunların kimilerinin insanların içine karışmaları Süleyman (A.S.) zamanında yasaklanmıştır. Bunların bazıları eskilerin “Dev” dedikleri İfritler ve cazılardır. Cinler insanlara yakın olan yerlere yerleşmişlerdir. Kimi zaman açıktan insanlarla konuşup görüştükleri bilinmektedir.

Çok hızlı hareket kabiliyetlerinden dolayı insanlara uzaktan haberler verebilmekte hatta semadaki Meleklerden bazı sözleri işitip bunları insanlara söylemekteydiler. Kahinler buradan türemişlerdir. Onlardan aldıklarını insanlara söyleyip hayret ve ilgi uyandırmaktaydılar.
Hz. İsa dönemine kadar bu süregeldi. Peygamberliği kabul edenlerde oldu, etmeyip şeytanla birlikte olanlarda. Şeytanla olanlar ve Şeytanın cinnilerden olan çocukları sürekli Allah’ın dinine karşı savaş ettiler. İnsanlara görünüp kendilerine taptıranlar dahi oldu. Bunun gibi konular ta ki Rasulullah Efendimiz dönemine kadar oldu.

Hatta bunlar Mekke müşrikleriyle ittifak olup Efendimizin (S.A.V.) canına kastı bile planladılar. Tabii Allah-u Teâlâ onların oyunlarını bozdu.

Rasulullah Efendimiz (S.A.V.) zamanında cinlerin gökyüzüne çıkmaları yasaklandı. Çıkanlar ise kızgın bir ateş topu ile cezalandırıldı. (Yıldız kayması dediğimiz bazı hadiseler bunlardır). Ayrıca hepsi insanlardan uzak dağlar, tepeler, dere yatakları, İnler vs.vs. yerlere sürüldü ve Rasulullah Efendimiz (S.A.V.) Cin mescidi’nde (ismi sonradan böyle konmuştur) Cinleri çağırarak onlara Kur’an okudu. Onlardan kimileri iman etti ve biat ettiler.

Bunların hala biri hariç (EBA YUSUF) yaşamakta ve kendi aleminde en şerefli olanlarıdır. Etmeyenler ya başka dinlerde ısrar edip dönmedi ya da Şeytana tabi oldu.
Cinler 7 kat sufli 7 ulvi alemde ayrılmışlardır. Ulvi alemde olanlar Allah-u Teala’nın izni ile bazı Ayet ve Esma’lara müvekkil Hüddam (hizmetçi) olmuşlardır. Kendi aleminde en önde olan yetkili zatlardır. Kendi silsile ve yönetimleri vardır.

Sultanlarından bazıları (Meytatarun, Ahmer, Meymun, Taykel, Kendiyas…) gibi isimleri vardır ve taifelerinin en önündedir. Görev ve vazifeleri vardır. Bunlara Ardi Melaike denir. Yani Meleklerin hemen arkasında dururlar.
Sufli Alemde olanlar ise Ervah-ı Kabise dediğimiz sufli cin ki bunlar hep sufli işlerle vazifelidir. İnsanlara vesvese veren, musallat olan, korkutan, büyü vs. yapanlanlar bunlardır. Bunlarında kendi içlerinde silsile ve sırası vardır. En başları şeytan-ı Laindir.

Ona tabii işlerde görev almışlardır. Bunlar pis yerlerde yaşarlar. Bir çokları deniz kenarlarına sürülmüştür. Issız pis yerleri, kilise bozması olan yerleri, gayrimüslim olan mekanları mesken edinmişlerdir.

 

Havasdua.com’da bulunan yazılar, insanları korkutma amaçlı değil; onları korktukları konularda bilgilendirme amacı taşıyan yazılardır..
www.havasdua.com sitemizde “ruh çağırma” “cin davet” hüddam elde etmek” “cin çağırma daveti” gibi hiçbir zararlı içerik yayınlanmaz. Çünkü bu tür konular gerçek ilim irfan bilincinde olan kişilerin yapması gerekli olan sonu tehlike doğurabilecek çalışmalardır. İnternette yaygın olarak yazılan ve bazı forumlarda bulunan bu tür konuları gerçek usulüne uygun tam manasıyla açıkca yazılmadığı için yapmamanızı tavsiye ederiz. Merak ettiğiniz konu ve hususlarda bizlere facebook www.facebook.com/havasdua üzerinden mesaj bırakabilir yada web sitemizin iletişim bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Whatsupp hattımıza 7/24 bırakılan mesajların mutlaka sizlere dönüş sağlanacaktır. Sizlerde takdir etmelisiniz ki hassas konularda ve vatandaşlarımızın yaşadığı sorunların çoğunluğundan dolayı mesajlarımıza gecikmeli cevap verebilirsem şimdiden Hakkınızı Helal edin..
Zararlı içerikler taşımamasına rağmen; 18 yaşından küçük genç kardeşlerimizin ya da bu tür konularda hassasiyeti olan, çabuk etkilenen arkadaşlarımızın bu kategorideki yazıları okuması önerilmez…

 

 

cinler, cin nerede, cin nerede yaşar, cin nasıl musallat olur, cinden korunma nasıl, cinlerden korunma, cin şerhi, cin davet, cinler konuşurmu, cinler evde neredir, cinler eve gelirmi, evde garip sesleri cin çıkartırmı, cin kişiler gibi seslenirmi, cinler alemi, cinlerden korunma yolları, cin musallatı tedavisi, cin musallat tedavisi nasıl olur, cinlerden kurtulmak,