üst başlk

Ana Sayfa / Dua / Bebek Çocuk Sahibi Olmak İçin Dua
makale başık alan üstü

Bebek Çocuk Sahibi Olmak İçin Dua

Rabbim bizler için hayırlısını bilir, tıbben tüm koşullar denenmiş, artık günümüzde tıp ileri bir düzeyde, anne ve baba da, herhangi bir kusur bulunmamışsa şayet, çünkü çocuk olmama sebeplerinde erkek ve kadın da belirli başlı özellikler vardır.

 

Tıp konusunda bütün tahlil, tedavi, uygulama yöntemleri doğrultusunda bir çözüme kavuşturulmamış sa, yine aynı zamanda tüp bebek ile hamile kalınmamışsa, unutulmamalıdır ki Dua kapısı her daim açık ve istenilen dileği isteği geri çevrilmeyecek kadar zengindir.
Yine takdir mevlanın yüce kudretinde saklıdır, belki bizim için ağır üzüntülere maruz kaldığımız durumlar bizim için kıyamet gününde bir müjde ve dünyevi imtihanlarımız da ki durum ve davranışlarımızdır.

ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İÇİN OKUNACAK DUA:

Allah’tan her şeyin hayırlısını istemelidir. Bizim için ne­yin hayırlı olup olmadığını bizler bilemeyiz. Bir âyet-i keri­mede de bildirildiği gibi, hayır zannettiğimiz şeyler bazen bi­zim için şer, şer sandıklarımız da hayır olabilir. Onun için Al­lah’tan her şeyin, bu arada çocuğun da hayırlısını istemeliyiz. Çocuk sahibi olmak elbette her kesin istediği bir şeydir. Yara­tılış kanunları da bu yöndedir. Ama bazı durumlarda bazı in­sanlar için çocuk sahibi olmamak hayırlı olabilir.

Çocuğu ol­mayanlar, bunun sebeplerini araştırıp bu sebepleri ortadan kaldırmak ve çocuk sahibi olmak için çalışabilirler. Fakat bü­tün gayretlere rağmen yine çocuk olmuyorsa bunu dert etmek, ısrarla bu konu üzerinde durmak da doğru değildir. Belki de onlar için hayırlı olan öylesidir. Belki çocukları olsaydı başla­rına bilinmedik belâlar gelecekti ve Allah onları o belâlardan korumak için çocuk vermedi.

Evet, çocuk istemeli, bunun yol­larını da aramalı, ama işi çığırından çıkarıp takıntı haline getirmemelidir. Her şeyin hayırlısını istemelidir. Cenab-ı Hak, hakkımızda her şeyin haylırlısını versin. (Amin)

1. “İnne rabbeke hüve’I-hallâku’l-alîm.” = “Muhak­kak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir.” (Hicr, 15/86) âyetini gecele­ri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.

2. Veya; “Fallâhu hüve’l-veliyyü ve hüve yuhyî” = “Muhak­kak ki Allah dosttur ve yaratandır.” (Şura, 42/9) âyetini, beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.

3. Veya; “HüvaIIahü’l-hâliku’l-bâriü” = “O yaratandır ve yok­tan var edendir.” (Haşr, 59/24) âyetini 1054 kere tekrar eder.)

4. Veya; tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine ya­kın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa “Bismillâhirrahmânirrahîm” yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah’ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalın­caya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)

Rabbim hakkımızda herşeyin hayırlısını versin..

Selam ve Dua ile..

Ailevi – iş ve Ruhsal Sıkıntılarınızda 

7/24 Bana Ulaşabilirsiniz.. 

iletişim Bilgilerim için Tıklayınız..

kismet-nasip-bereket-is-kısmet-acma
çocuğu olmayanlar için özel çalışma, çocuğu olmayanlar hangi doktora gitmeli, çocuğu olmayanlar için meryem suresi, çocuğu olmayanlar için dua, hamile kalmak için dua, çocuk isteyenler için dua, kısırlık harici dua, erkek için dua, kız için dua, evlat sahibi olmayanlar için dua, çocuk isteyenler hangi duayı okumalı, çocuk sahibi olmak, çocuk istemek, bebek sahibi olmak, bebek istemek, ümmü subyan, hamile kadınlar için dua, muska, düşük yapmamak için dua, düşük yapmamak için muska, sübyan kimlerde olur, evladı olmayanlara muska, çocuk sahibi olmak için yazılan muska, çocuk sahibi olmak için hangi dualar okunmalıdır, evlat sahibi olmak, havas ilmi ile çocuk sahibi olmak, dua ile çocuk sahibi olmak, muska ile çocuk sahibi olmak, hangi duayı okumalıyım,

Arama Motorlarında Arananlar:

  • bebeği sahibi olmayanlar hangi doktora gitmeli (1)
makale başlık alan altı

ilginizi çekebilir

Celcelütiye Duası Sırları Faydaları Okunuşu

CELCELUTİYE DUASI Havasdua.com olarak, Celcelutiye Duası ‘nı okunuşunu, sayfamızın alt bölümüne ekledik, Arapça bilmeyen kardeşlerimiz …

Cin ve Şeytandan Korunma

Günümüz de cin musallatı büyü sihr tılsım yolu ile görülse de bazen istemeden de olsa …

altbaşlık
Whatsapp Çevrimiçi